9 paprasti patarimai nepaprastai komandai sukurti

9 PAPRASTI PATARIMAI NEPAPRASTAI KOMANDAI SUKURTI

Siekiant būti geriausiais iš geriausių reikia ieškoti naujų būdų tobulėti. Pateikiu 9 patarimus, kurie padės kolegoms būti sėkmingiems ir pasitenkinti darbu.

1. Neapsiribokite vidutiniškumu.

Sakoma, kad geras yra puikaus priešas. Jei taip, tuomet vidutiniškumas nedovanotinas? Jeigu pastebite, kad kolega užduotis atlieka atmestinai, pasikalbėkite su juo. Išsiaiškinkite tokio elgesio priežastis ir paskatinkite dirbti našiau. Nepavykus panaikinti vidutiniškumo priežasčių – drąsiai ieškokite kito darbuotojo.

2. Būkite tvirtu ir pavyzdingu lyderiu.

Darbuotojai ima pavyzdį iš vadovo. Kuo didesnis bus Jūsų autoritetas, tuo daugiau talentingų darbuotojų pritrauksite į įmonę. Kas yra talentas? Tai gebėjimas sunkiai dirbti diena iš dienos.

3. Žinokite pinigų reikšmę.

Geriausiai į samdyti tuos darbuotojus, kuriems pinigai nėra pagrindinis motyvas dirbti. Tokie asmenys geriausiai prisideda prie įmonės gerovės. Būkite atsargūs, kad atlyginimas netaptų pagrindiniu kolegų darbo tikslu, tačiau taip pat negailėkite atverti piniginės, jei jie tikrai to nusipelnė. Jei ne Jūs, tai gali padaryti kas nors kitas.

4. Atminkite asmeninį gyvenimą.

Darbuotojų egzistencija neapsiriboja vien darbu. Jie turi ir asmeninį gyvenimą, apie kurį, deja, retas vadovas žino pakankamai. Prisiminus ir pasveikinus bendradarbį su gimtadieniu, vardadieniu, sukaktuvėmis ar kita įsimintina proga kuriama darni darbo atmosfera bei glaudesni tarpusavio ryšiai. O tai padeda dirbti produktyviau.

5. Išnaudokite kolegų stiprybes.

Komandos dirba našiausiai, kai kiekvienas narys atlieka tai, ką sugeba geriausiai. Atpažinkite darbuotojų stiprybes ir pasinaudokite jomis. Laikui bėgant nederėtų apleisti ir silpnesnių kolegų vietų, jų šalinimas prisidės prie įmonės sėkmės augimo.

6. Pasitikėkite kolegomis.

Pasitikėjimas yra vienas komandinio darbo pamatų. Tačiau kad ir koks darbuotojas būtų protingas ir didis savo srities asas, jeigu negalite juo pasitikėti, t.y. jo kalbos skiriasi nuo darbų, pašalinkite jį. Išlaikydami tokį asmenį ateityje galite prisitraukti tik didesnių nemalonumų.

7. Investuokite į senbuvius.

Kuo daugiau išteklių skirsite pirmiesiems įmonės darbuotojams tobulėti, tuo mažiau lėšų ir jėgų reikės skirti prie jos vėliau prisidėjusioms kolegoms. Jeigu rodysite paramą ir pagarbą senbuviams, jie lygiai taip pat elgsis su naujais personalo nariais.

8. Pagirkite kolegas.

Kai kolegos tinkamai atlieka užduotį, pagirkite ir paskatinkite juos. Išgirdę gerą žodį jie ne tik jausis įvertinti, bet ir įgaus įkvėpimo ir motyvacijos dirbti dar stropiau. Net pačios menkiausios teigiamos pastabos apie bendradarbius suteiks jiems pasitenkinimo.

9. Dalinkitės informacija.

Dažnai ilgai kartu dirbantys asmenys supranta vienas kitą iš pusės žodžio. Kaip to pasiekti greičiau? Dalinkitės naudingų knygų, straipsnių, vaizdo įrašų nuorodomis. Tokios dalybos bendradarbiams padės mąstyti panašiau ir kryptingiau, bei suteiks naujų idėjų ir daugiau kompetencijos.

Norint sukurti svajonių komandą reikia daug laiko ir pastangų, tačiau naudojantis šiais patarimais, sugebėsite greičiau bendradarbių grupę paversti komanda.

Parengta pagal Forbes

Komandos architektas
Saulius Bagdonas

Sužinoti daugiau apie komandos formavimo paslaugas>>
<<Grįžti į patarimų skiltį.

Redaktorius Povilas Kaušinis